Whatsapp İzin Ayarları Nasıl Ayarlanır

2 yorum
9.216
Whatsapp İzin Ayarları Nasıl Ayarlanır

Whatsapp sohbet etme uygulamasının sorunsuz bir şekilde çalışabilmesi için Whatsapp uygulamasının bazı izinlere sahip olması gerekir. Whatsapp’da bulunan depolama, kamera, kişiler, konumunuz, mikrofon, ses, telefon ve sms gibi izinlerin aktif olması gerekiyor. Peki Whatsapp izin ayarları nasıl ayarlanır ayarlamaları yaparken nelere dikkat etmeliyiz.

Whatsapp İzin Ayarları Nasıl Ayarlanır?

Whatsapp’ın bu kadar çok izin istemesinin nedeni kişi listenizden konum bilginize, sesli ve görüntülü konuşma gibi birçok özellik sunmaktadır. Uygulamanın bu kadar çok özellik sunması izin almasını da beraberinde getiriyor. Android ve iOS cihazlarından Whatsapp uygulamasına giriş yapın ve Ayarlar, Güvenlik, Gizlilik, Uygulamalar ve Whatsapp Uygulama izinleri‘ne gidin. Bu kısımda bulunan (Depolama, Kamera, Kişiler, Konumunuz, Mikrofon, Sms, Telefon) gibi tüm izinleri etkinleştirin. Bu sayede Whatsapp’ın düzgün çalışmasını sağlayabiliriz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 13 Nisan 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Whatsapp İzin Ayarları Nasıl Ayarlanır (2 Yorum)

  1. Başqasının benim ceb telefonumda whatsappda izinsiz bir şey kura bilmemesi için ne yapmalıyım

    • Eğer cep telefonunuzu başkasıa kulanıyor ise sadece watsapp uygulamasına APP Lock uyguamasıile kilit koyabilirsin. cep telefonunu sizden başkası kullanmıyosa uzaktan birşey kuramazlar.